FILMY

Pomoc ofiarom terrorystów islamskich

 

Seria krótkich filmów zrealizowanych przy współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom w Żywcu, które pokazują w jaki sposób działamy.

 

Wszystkie projekty są konsultowane z samymi potrzebującymi, a ich finalizacją zajmują się organizację złożone przeważnie z wolontariuszy -uchodźców. Naszym celem jest powrót do normalności na terenach wyzwolonych z rąk terrorystów.

 

Film dotyczący odbudowy Karakosz i wspierania rodzin powracających do swoich domów. Jest to jeden z naszych głównych celów, który mamy nadzieję kontynuować.

W tym filmie prezentujemy jakie były założenia pierwszego kursu szwalniczego dla jazydzkich wdów oraz zajęć dla ich dzieci (które odbyły się we wrześniu 2017r.).  W miarę możliwości wciąż staramy się rozwijać ten projekt.

Jednym z nadrzędnych zadań, jakie sobie założyliśmy jest rozwój szkolnictwa. W kilku miejscowościach wsparliśmy szkoły wyposażając je w niezbędny sprzęt, aby umożliwić dzieciom powrót do przerwanej przez wojnę edukacji.

Bardzo ważnym aspektem jest odbudowa zniszczonej infrastruktury. We wsi Jafriyya leżącej w Górach Sindżar pomogliśmy przywrócić elektryczności dla blisko tysiąca mieszkańców, którzy przez 3 lata byli pozbawieni prądu.