PROJEKT BUDOWY DOMÓW DLA PRZESIEDLEŃCÓW

Tysiące domów w Sindżarze oraz Równinie Niniwy jest zniszczonych i nie nadaje się do odbudowy. W wielu miejscowościach budynki są zaminowane improwizowanymi ładunkami wybuchowymi. Rodziny, które wcześniej musiały stąd uciekać, mimo niebezpieczeństwa, teraz chcą wracać. Jak można im pomóc? Trzeba wybudować im dom.

Takie przedsięwzięcie mogłoby się wydawać niemożliwe, jak na zakres działań fundacji charytatywnej. My jednak często właśnie takich zadań się podejmujemy. Ustaliliśmy, jakie są koszty materiałów, a projekt pierwszego, niewielkiego domu wykonał zaprzyjaźniony z nami inżynier budownictwa (wykonał go za darmo, podejmując się przy okazji nadzoru nad całym procesem budowy). Dokładnie 15 dni po otrzymaniu od nas funduszy, do domu wprowadzili się jego nowi właściciele. Za kwotę 10 tysięcy złotych, bo tyle wyniósł całościowy koszt, otrzymali nowe życie w swojej rodzinnej miejscowości.

To dopiero początek tego przedsięwzięcia. Chcemy wybudować jeszcze kilka takich domów i połączyć całą akcję z projektem  „Dobra Praca”, dając tym samym całym rodzinom dach nad głową oraz możliwość prowadzenia własnej działalności.