Dobra Praca – POMÓŻ odbudować miejsca pracy

Dobra Praca – POMÓŻ odbudować miejsca pracy

Wojna nie kończy się wraz z ostatnim wystrzałem. Trwa jeszcze wiele lat po nim, w postaci cierpienia ofiar oraz wszechobecnych zniszczeń.


Pomoc potrzebna jest nie tylko wtedy, gdy giną ludzie. Teraz jest czas, kiedy trzeba wesprzeć tych, którzy w 2014 roku zmuszeni byli uciekać. Zarówno mieszkańcy obozów dla przesiedleńców (a jest to tysiące osób), jak i rodziny, które wróciły do domów, potrzebują naszej pomocy. Tym bardziej że można to zrobić w prosty sposób. Można pomagać realnie i niewielkim kosztem.

Warsztat samochodowy w Karakosz (obok wysadzony w powietrze budynek mieszkalny). Grudzień 2018

W tym celu odtwarzamy miejsca pracy tak, aby uniezależnić od zewnętrznej pomocy rodziny, które wróciły do zniszczonych miast. Ma to poprawić ich sytuację materialną oraz zapobiec masowemu opuszczania kraju. Jeśli ludzie wyjadą, w niedalekiej przyszłości ziemie rdzennie zamieszkiwane przez chrześcijan i Jazydów opustoszeją.

Projekt Dobra Praca objął do tej pory ponad pięćdziesiąt. Może to niewiele, ale każdego miesiąca otwieramy kilka kolejnych, a jedynym ograniczeniem w ilości nowo powstających sklepów i zakładów są pieniądze. Dlatego we współpracy z portalem Siepomaga.pl uruchomiliśmy zbiórkę na odbudowę miejsc pracy.

Nawet niewielka kwota może pomóc.

Jak wyglądaja DOBRA PRACA i jakie są jej efekty?

Zapraszam do przeczytania poniższego artykułu:

Projekt Dobra Praca jest tylko jednym z naszych działań. Są też i inne, które od ponad 3 lat realizujemy w Iraku oraz Irackim Kurdystanie. Wszystkie staramy się dokładnie opisywać, dając tym samym przykład, jak można pomagać, nawet niewielkim kosztem. Zapraszam do przeczytania wcześniejszych postów oraz odwiedzenia naszego kanału na YouTube

Odwiedź nasz kanał na You Tube

 

ZOBACZ TEŻ


Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *