fbpx

Dobra Praca – POMÓŻ odbudować miejsca pracy

30 maja 2019 | Dobra praca

Wojna nie kończy się wraz z ostatnim wystrzałem. Trwa jeszcze wiele lat po nim, w postaci cierpienia ofiar oraz wszechobecnych zniszczeń.

Pomoc potrzebna jest nie tylko wtedy, gdy giną ludzie. Teraz jest czas, kiedy trzeba wesprzeć tych, którzy w 2014 roku zmuszeni byli uciekać. Zarówno mieszkańcy obozów dla przesiedleńców (a są to tysiące osób), jak i rodziny, które wróciły do domów, potrzebują naszej pomocy. Tym bardziej że można to zrobić w prosty sposób. Można pomagać realnie i niewielkim kosztem.

Warsztat samochodowy w Karakosz (obok wysadzony w powietrze budynek mieszkalny). Grudzień 2018

W tym celu odtwarzamy miejsca pracy tak, aby uniezależnić od zewnętrznej pomocy rodziny, które wróciły do zniszczonych miast. Ma to poprawić ich sytuację materialną oraz zapobiec masowemu opuszczania kraju. Jeśli ludzie wyjadą, w niedalekiej przyszłości ziemie rdzennie zamieszkiwane przez chrześcijan i Jazydów opustoszeją.

Orla Straż – Projekt DOBRA PRACA

Projekt Dobra Praca objął do tej pory ponad pięćdziesiąt rodzin. Może to niewiele, ale każdego miesiąca otwieramy kilka kolejnych sklepów i zakładów, a jedynym ograniczeniem w ilości nowo powstających są pieniądze. Dlatego we współpracy z portalem Siepomaga.pl uruchomiliśmy zbiórkę na odbudowę miejsc pracy.

Wesprzyj projekt Dobra Praca

Jak wyglądaja DOBRA PRACA i jakie są jej efekty?

Zapraszam do przeczytania poniższego artykułu:

Odbudowa miejsc pracy, czyli projekt „Great Job – Dobra Praca”

O projekcie „Dobra Praca” pisałem wiele razy. Chciałbym, jednak zebrać to teraz w jedną całość, żeby obszerniej wyjaśnić, jak ten pomysł działa w praktyce i komu służy.

Projekt Dobra Praca jest tylko jednym z naszych działań. Są też i inne, które od ponad 3 lat realizujemy w Iraku oraz Irackim Kurdystanie.

Wszystkie staramy się dokładnie opisywać, dając tym samym przykład, jak można pomagać, nawet niewielkim kosztem. Zapraszam do przeczytania wcześniejszych postów oraz odwiedzenia naszego kanału na YouTube.

Zobacz również:

Ośrodek edukacyjny dla wdów i sierot w Khanke

Ponad 250 dzieci i kobiet każdego dnia uczy się tutaj oraz odbywa sesje terapeutyczne. Organizowane są regularne lekcje m. in. języka angielskiego, matematyki, biologii czy chemii, a także zajęcia sportowe oraz gry i zabawy.

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij

Podziel się tym z innymi