Dziękujemy Państwu za wsparcie

31 października 2016 | Orla Straż w Iraku

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu, jakim był nasz zeszłotygodniowy wyjazd z pomocą charytatywną do Kurdystanu.

Dziękujemy darczyńcom, bez których działalność fundacji nie byłaby możliwa,

Miriam Shaded – przezes fundacji Estera i Krzysztofowi Błecha – prezesowi Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu za współpracę, która stanowi dla nas nieocenioną pomoc,

dziennikarzom i wszystkim innym osobom propagującym naszą działalność w mediach, na portalach społecznościowych i we wszelkiej innej formie oraz

pracownikom Agencji Konsularnej Rzeczypospolitej Polskiej w Irbilu za wsparcie na miejscu w Kurdystanie.

Szczególnie dziękujemy Arkadiuszowi Lichnerowiczowi i Markowi Klycie, wolontariuszom, którzy udali się do Kurdystanu wraz z Bartoszem Rutkowskim.

Arek Lichnerowicz jest ratownikiem medycznym, który szkolił Bartka przed wyjazdem z Ratownictwa w Warunkach Pola Walki (TC3/TCCC). Gdy dowiedział się dokąd i w jakim celu ten się wybiera, zaoferował swoją pomoc. Na miejscu szkolił żołnierzy ochotników z TC3 oraz zapoznał ich z nowoczesnymi materiałami medycznymi, które dostali. Zrobił to oczywiście nieodpłatnie i co więcej opuszczając w tym czasie urodziny syna.

Marek Klyta jest biznesmenem i podróżnikiem, który wsparł już wcześniej Fundację Orla Straż finansowo. Poza tym, że tak samo jak reszta ekipy niemalże cały swój „bagaż podręczny” zapełnił materiałami medycznymi, przyjął rolę dokumentalisty wyprawy. To właśnie jemu zawdzięczamy większość zdjęć i filmów z akcji. Ponadto sam opłacił swój wyjazd i po raz kolejny wspomógł fundację finansowo.

O wsparciu jakim była dla Bartka obecność dwóch rodaków w obcym, ogarniętym wojną kraju, wspominać właściwie nie trzeba. Najlepiej oddają to jego słowa: „Bardzo wam obu dziękuję! Jesteście wspaniali! Mój dom – Waszym domem”.

Wszystkim Państwu raz jeszcze serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego wspierania Fundacji Orla Straż.

Już wkrótce na naszym blogu ukaże się sprawozdanie z wyprawy Orlej Straży do Kurdystanu. Będą w nim zawarte informacje o tym do kogo i w jakiej formie dotarła pomoc, o jej wartości finansowej i o kosztach samej wyprawy.

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij

Podziel się tym z przyjaciółmi!