fbpx

Pomoc dotarła do ostatniej z trzech chrześcijańskich jednostek wojskowych i do cywilów jazydzkich

28 października 2016 | Orla Straż w Iraku

Drodzy Państwo,

jak zapowiadaliśmy w poprzednim wpisie, we wtorek 25 października, po przekazaniu materiałów medycznych dwóm jednostkom chrześcijańskim i oddziałowi Peszmergi oraz intensywnym przeszkoleniu jednej z nich z zakresu Ratownictwa w Warunkach Pola Walki, ekipa Orlej Straży udała się na kolejne spotkania.

Najpierw odwiedzili cywilów jazydzkich,

głównie kobiety i dzieci, mieszkających w obozie dla uchodźców i starających się przetrwać w oczekiwaniu na możliwość powrotu w rodzinne strony. Wśród osób które uzyskały od Państwa, za pośrednictwem Orlej Straży, pomoc finansową, jest między innymi matka piątki dzieci oswobodzona niedawno z rąk terrorystów po 2 latach niewoli. Tyle czasu nie widziała jej czwórka młodszych dzieci. Los jej najstarszej córki, tak jak jej męża, pozostaje nieznany. Już wcześniej, za pośrednictwem Orlej Straży, kupili Państwo jej i jej dzieciom namiot. Tym razem zapewnili im Państwo środki do życia na kolejnych kilka tygodni. Innym adresatem pomocy jest ciężko chory chłopiec, który przeszedł dzięki Wam już jedną operację. Teraz przejdzie drugą, co w znacznym stopniu pozwoli mu wrócić do normalnego życia.

Po przekazaniu pomocy Jazydom, Bartosz Rutkowski wraz z towarzyszami udał się do kolejnej chrześcijańskiej jednostki wojskowej.

Po formacjach Dwekh Nawsha i Nineveh Plain Forces przyszedł czas na Nineveh Plain Protection Units. Żołnierze uzyskali resztę materiałów medycznych i również zostali przeszkoleni.

Dziś przed południem Bartosz wraz z wolontariuszami odleciał z Irbilu do Berlina. Wieczorem będą w Polsce. Kiedy odpoczną, przyjdzie czas na pytania, selekcję zdjęć i stworzenie obszernej relacji z wyprawy wraz z galerią na naszym blogu.

Dziękujemy Państwu, bez was to wszystko nie byłoby możliwe.

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij

Podziel się tym z innymi