Wakacje od wojny

11 sierpnia 2017 | Bez kategorii

Pod koniec czerwca pisaliśmy Państwu o tym, jak na prośbę chrześcijańskich żołnierzy wspieramy wyposażanie szkół w miejscowości Alkusz.

Oprócz tego, co już w naszym i Państwa imieniu otrzymali dyrektorzy placówek, obiecaliśmy zaangażować się również w organizację zajęć wakacyjnych (zobacz: Z nadzieją ku przyszłości).

Dla wielu dzieci z terenów, na których toczyły się walki były to pierwsze od niepamiętnych czasów wakacje bez huku wystrzałów i strachu.

Te zajęcia to nie tylko zabawa i miło spędzony czas. To również chwila zapomnienia od tego, co przez ostatnie lata działo się w tamtych rejonach. To znak, że życie kieruje się powoli ku normalności. Co prawda, do tego jeszcze daleka droga, ale z naszą pomocą już się rozpoczęła. Teraz trzeba dołożyć wszelkich starań aby ją kontynuować. Najgorsze, co możemy zrobić, to odpuścić.

Dzieci z wyzwolonych terenów w okolicach Mosulu w te wakacje dostały możliwość nauki i zabawy. Dostały również okazję do uśmiechu, mają o czym opowiedzieć rodzicom, kiedy uradowane wracają po południu do domu. W miejscowościach, w których mieszkają nie ma boisk, placów zabaw, czy innych miejsc, gdzie mogłyby bawić się z rówieśnikami. Za przekazane pieniądze zakupione zostały m.in. zestawy do przeprowadzania eksperymentów naukowych, przybory do pisania i rysowania, zorganizowana została wycieczka na basen.

Edukacja to w tej chwili jedna z najbardziej priorytetowych spraw. To przyszłość. Zbliża się nowy rok szkolny, a kolejne szkoły czekają na remont i zakup wyposażenia.

Jest to niezbędne, aby odciążyć i tak już bardzo przepełnione szkoły, które wspieramy. W tym momencie pierwszorzędnym celem dla nich jest zakup kserokopiarki. Dzieci bardzo chętnie się uczą, ale brak odpowiedniej ilości materiałów hamuje ich postępy. Jeśli nie wspomożemy szkół w nabyciu podstawowego sprzętu, to rozwój uczniów stanie się niemożliwy. To przecież ważne, aby kolejne pokolenia mogły uczyć się w szkole, a nie tylko na własnych błędach.

Szczególnie więc cieszymy się, że dzieci z okolic Alkusz mogą wykorzystać wakacyjny czas na zebranie sił i dobre przygotowanie się na kolejną przygodę z nauką. Przecież los przyszłych pokoleń spoczywa w naszych rękach.

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij

Podziel się tym z przyjaciółmi!