Z nadzieją ku przyszłości

30 czerwca 2017 | Orla Straż w Iraku

W imieniu własnym jako fundacja Orla Straż oraz osób potrzebujących, do których docieramy chcielibyśmy państwu serdecznie podziękować za okazane serce.

Wsparcie, jakiego Państwo udzielają za naszym pośrednictwem, pozwala nam każdego dnia udowadniać, że w tej niesamowicie ciężkiej sytuacji, w jakiej znaleźli się ludzie na Bliskim Wschodzie, nie są pozostawieni samym sobie. To dla nas wielka radość gdy na spotkaniach, na jakie nas zapraszacie, z zaciekawieniem wysłuchujecie historii, jakie Wam przekazujemy i nie przechodzicie obok tego dramatu obojętnie. Już wkrótce będziemy chcieli Państwu przybliżyć to, w jaki sposób działamy na co dzień i z jaką życzliwością się spotykamy.

Wszelkie datki, jakie otrzymujemy ze zbiórek oraz wpłat na konto fundacji, staramy się przekazywać na konkretne cele, tak aby trafiały do ludzi oraz miejsc, gdzie pomoc będzie najwłaściwsza.

Takimi są niewątpliwie szkoły w miejscowości Alkusz (Alqosh), która była najbliżej położoną od Mosulu miejscowością nie zajętą przez Daesh (ISIS).

To tam działają obecnie jedyne szkoły, do których uczęszczają dzieci ze wszystkich wyzwolonych w okolicy wiosek (o pomoc dla nich na prośbę żołnierzy prosiliśmy państwa w akcji rozpoczętej w lutym). Na dwóch zmianach w jednej z nich uczy się ponad 600 dzieci. Nauka nie byłaby jednak możliwa gdyby nie sprzęt jaki został zakupiony i przekazany z pieniędzy jakie od Państwa otrzymaliśmy.

W szkołach brakowało wszystkiego.

Od ławek, środków czystości, tablic po komputer czy drukarkę, dzięki której można by drukować materiały do nauki, gdyż dostęp do podręczników jest praktycznie niemożliwy. W zniszczonych szkołach w wyzwolonych miejscowościach, w jakich byliśmy, jedną z pierwszych rzeczy jakie dało się zauważyć były spalone i zniszczone książki i podręczniki szkolne. To doskonale obrazuje jak Daesh, oprócz zabijania i wypędzania ludności cywilnej, z wielką pieczołowitością dbało o to, żeby usunąć wszelkie ślady kultury i edukacji na podbijanych przez siebie terenach.

Teraz dzięki naszemu i Państwa zaangażowaniu sukcesywnie to wszystko odbudowujemy.

Nasi przyjaciele, byli lub obecni żołnierze chrześcijańskich jednostek, którzy teraz walczą o powrót do normalności i rozwój lokalnej społeczności wzięli na swoje barki odpowiedzialność za przywrócenie funkcjonowania swoich ojczystych ziem. My przekazaliśmy im środki, a oni zajęli się ich właściwym spożytkowaniem. Swoją pracę wykonali znakomicie.

Środki czystości, sprzęt biurowy, laptop, drukarka, papier, tablice i flamastry to tylko część rzeczy jakie przekazali szkołom, które teraz mogą już bez większych obaw patrzeć w przyszłość. W okresie wakacyjnym w szkołach planowane są dodatkowe zajęcia, m.in. nauka języka angielskiego czy zajęcia sportowe. Mamy oczywiście zamiar ich w tym wesprzeć.

Uśmiechy na twarzach dzieci oraz podziękowania od dyrektora doskonale obrazują,że wszystko co robimy-My Orla Straż oraz Wy, którzy nas wspieracie ma ogromną wartość.

Podziękowania dla Fundacji Orla Straż

Ja, niżej podpisany Ayid Yousif Hanna, dyrektor Koedukacyjnej Szkoły Podstawowej w Alqosh, chciałbym wyrazić swoją wdzięczność za stały wysiłek, jaki Fundacja Orla Straż wkłada we wspieranie naszych przedsięwzięć. Chciałbym także podziękować wszystkim Polakom, którzy pomagają zarówno naszym stałym uczniom jak i tym z rodzin przesiedleńców. Życzę Wam szczęścia w Waszej pracy, abyście mogli jeszcze bardziej pomagać ludzkości. Mam także nadzieję na dalszą współpracę.

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij

Podziel się tym z przyjaciółmi!