fbpx

Z wizytą w OurBridge [OGLĄDAJ]

16 maja 2021 | Edukacja, Orla Straż w Iraku, Wideo, Zajęcia terapeutyczne

Ośrodek OurBridge to prawdopodobnie jedyne takie miejsce w Iraku. To nie tylko placówka edukacyjna To przede wszystkim bezpieczna przystań dla kobiet i dzieci, które były w niewoli w rękach ISIS.

Dziś oprowadzę Was po salach i opowiem, jakie zajęcia się tu odbywają. OurBridge oferuje swoim podopiecznym zdecydowanie więcej niż szkoła. Oprócz przedmiotów takich, jak matematyka czy geografia, dzieci uczą się gry na instrumentach, spełniają się artystycznie oraz biorą udział w licznych aktywnościach sportowych.

Ośrodek OurBridge po raz pierwszy wsparliśmy jeszcze podczas jego budowy w 2017 roku. Sfinansowaliśmy podłączenie prądu oraz doprowadzenie wody do budynku. Obecnie wspieramy jego funkcjonowanie każdego miesiąca kwotą 2500 Euro, czyli około 11 tysięcy złotych. Są to pieniądze przeznaczone na zakup paliwa do autobusu szkolnego oraz generatora, a także na zakup materiałów dydaktycznych i prowadzenia kursów szwalniczych.

Działamy dalej!

Już 3 lata temu zabrałem Was na krótką wyprawę do OurBridge. Wtedy jedynie opisywałem, jakie zajęcia prowadzone są w ośrodku. Teraz możecie obejrzeć również film. Zobaczcie, czy coś się w tym czasie zmieniło?

Pomóż wesprzeć kolejny miesiąc funkcjonowania OurBridge

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij

Podziel się tym z innymi