fbpx

„Z wody w piach” – Pierwszy odcinek serii, w której opowiadamy o naszej wizji pomocy ofiarom terroryzmu

4 sierpnia 2019 | Wideo, Z wody w piach

Od dawna myśleliśmy o stworzeniu własnego cyklu krótkich programów poświęconych naszej działalności oraz historiom ludzi, którym niesiemy pomoc.

Skąd wziął się tytuł tego cyklu, czyli „Z wody w piach”? Bartosz Rutkowski – założyciel fundacji przez większość swojej służby w Wojsku Polskim był nurkiem. Odszedł, aby pomagać ofiarom ISIS.

Nie mamy doświadczenia w tego typu produkcjach, ale postaramy się, aby każdy odcinek zawierał informacje, które mogą Was zainteresować. Zanim zaczniemy od historii powstania fundacji oraz motywacjach do jej utworzenia, chcemy wystosować apel o pomoc w zbiórce na leczenie Hazar. W tym celu uruchomiliśmy zbiórkę na portalu siepomaga.pl.

Zbiórka na leczenie Hazar

Hazar Rasho ma 29 lat. Ma trójkę cudownych dzieci oraz zrozpaczonego męża. Młoda kobieta ma raka żołądka a możliwości finansowe rodziny są praktycznie żadne.

W kolejnych odcinku zaczniemy od samego początku, czyli od powstania fundacji, pierwszego wyjazdu Bartka Rutkowskiego do Irackiego Kurdystanu oraz opowieści o ludziach, którym zdecydowaliśmy się pomagać.

Dowiecie się kim jesteśmy, w jaki sposób pozyskujemy środki, jak docieramy do potrzebujących oraz o wielu innych aspektach naszej codziennej pracy. Mam nadzieję, że spodoba Wam się taka forma programu i będziecie nas wspierać swoimi komentarzami. Poniżej prezentujemy pierwszy odcinek cyklu (cała seria będzie dostępna na naszym kanale na YouTube).

O wszystkim opowie Wam Bartek Rutkowski – prezes i założyciel Orlej Straży.

Trudno mi powiedzieć, z jaką częstotliwością będą ukazywać się kolejne odcinki, ale postaramy się, żeby każdy był częścią całej, spójnej opowieści. Opowieści o ludziach, ich dramatach, smutkach, ale też nadziei i powrocie do normalności. Zadawajcie pytania, komentujcie i włączajcie się aktywnie w ten cykl, a mam nadzieję uda się zrobić odcinek, w którym odpowiemy na Wasze pytania.

Zapraszam do oglądania.

Zobacz również:

Projekt Dobra Praca

Odbudowujemy miejsca pracy zniszczone przez terrorystów.

Dobra Praca

POMÓŻ odbudować miejsca pracy

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij

Podziel się tym z innymi